niedziela, 28 grudnia 2014

Podróż na sto stóp

Pamiętacie, jak mówiłam o tych filmach?
Czas to w końcu rozpocząć. Pierwszym filmem, który opiszę będzie "Podróż na sto stóp".
Byłam na tym w wakacje z mamą. Bardzo mi się spodobało. Trochę dramatu, mogłabym powiedzieć, że jest to film dla całej rodziny. Opowiada o pewnym Hindusie, który razem z rodziną wyjeżdża do Francji, ponieważ w Indiach stracili pewną ważną dla nich osobę - matkę. 
Cała historia jest związana z kuchnią i rywalizacją pomiędzy dwoma restauracjami. Hassan ma dar, dzięki któremu zostaje najsławniejszym kucharzem w Paryżu. 

W filmie występuje znana na całym świecie Helen Mirren, która gra Madame Mallory. W Hassana Haji wciela się Manish Dayal, a Charlotte Lebon stała się Marguerite - dziewczyną bliską sercu Hassana. Całą produkcją zajął się Lasse Hallstrom, który wyreżyserował również "Czekoladę" i "Co gryzie Gilberta Grape'a". 

Zdecydowanie jest to film dla mnie. Miłośnicy kuchni i ci, którzy szukają inspiracji na obiad też powinni to zobaczyć. Nie ma już tego w kinach, szkoda, bo na dużym ekranie ogląda się najlepiej. W każdym razie można ten film kupić na DVD.

Na prawdę polecam. Ekranizacja zawiera trochę śmiesznych wątków, dramatu jak wspomniałam na początek i miłości poprzez kuchnię. ;)

1 komentarz: